Kontakt

"Majątek Rogalin"Sp.z o.o.

z siedzibą w Rogalinie

ul. Nowa 3, Rogalin

PL 62-022 Świątniki n. Wartą

/Oddział Centralnej Informacji KRS 0000115802

kapitał zakładowy 133.000,-

jedyny wspólnik Fundacja im. Raczyńskich przy Muzeum Narodowym w Poznaniu

NIP 778-01-49-861/

Telefon:

.+48 61 813 80 40,+48 61 813 81 81

E-mail:

rogalin@post.pl

administrator strony www:

m.rogalin@wp.pl (do korenspondencji w sprawie wizyt, wycieczek, jazdy konnej, imprez).

biuro czynne pon - pt 8:00 - 15:00


 
Jazda konna w terminach uzgodnionych telefonicznie z instruktorem

Natalią Gasperowicz 

tel. 504 177 133.

 


 


Aktualności

 • Relacja z zawodów

  17.10.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  czytaj więcej »
 • Przebieg seminarium

  17.10.2018

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  czytaj więcej »
 • Zawody pasterskie

  3.10.2018

  czytaj więcej »
 • Seminarium owczarskie

  3.10.2018

  5 października od godziny 10-tej w spichlerzu Majątku Rogalin odbędzie się seminarium, w którym wezma udział botanicy, ornitolodzy i owczarze. Jest ono adresowane do przyrodników, urzędników i przede wszystkim rolników. Wśród referatów przewidziane są między innymi wykłady dotyczące proekologicznego nawożenia i wykorzystania pastwisk. Ponadto dwie prezentacje dotyczące kontynentalnej i brytyjskiej szkoły użytkowania psów owczarskich (pasterskich).

  czytaj więcej »
 • Ścieżka edukacyjno - historyczna

  19.09.2018

   

  Wczoraj na terenie Majątku Rogalin gościliśmy uczniów szkół podstawowych z Rogalina oraz Rogalinka. Inicjatorem wydarzenia było koło łowieckie nr 20 Dąbrowa z Poznania, a współorganizatorami, obok gospodarza Majątku Rogalin, koła łowieckie nr 33 Żbik z Mosiny oraz nr 21 Jawor z Poznania, a także nadleśnictwa Babki oraz Konstantynowo i gmina Mosina. Przy wspólnym udziale powstała ścieżka edukacyjna, podczas przejścia której uczniowie klas IV-VI poznali historię folwarku w Rogalinie, zwiedzając przy okazji stajnię oraz owaczarnię. Następnie dzieci odwiedziły symboliczne mogiły powstańców Wiosny Ludów przy ulicy Poznańskiej i zwiedziły mauzoleum rodziny Raczyńskich.Na przygotowanych przez koła łowieckie oraz nadleśnictwa stoiskach dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat lasów oraz zamieszkujących w nich stworzeń, rozprawiały o formach przyrody. Uczniowie wzięli udział w konkursach przyrodniczych i poznawali tropy zwierząt. Ponadto usłyszeli sygnały myśliwskie, opowieści o życiu dzikich zwierząt, a lekcji na temat życia ptaków drapieżnych udzieliły między innymi dwie sympatyczne sowy - płomykówka Luna oraz puchacz bengalski Karo. W podziękowaniu za pełne atrakcji przedpołudnie dzieci wręczyły myśliwym pozbierane wcześniej kasztany i żołędzie, by w ten sposób pomóc w dokarmianiu danieli. Na zakończenie w zabytkowym spichlerzu w majątku podano posiłek w postaci pysznej kanapki oraz napoju.

  Za pomoc przy realizacji przedsięwzięcia dziękujemy szczególnie paniom Eugenii Sójce oraz Marii Jackowskiej za ciekawe o powstańcach opowieści oraz oprowadzenie po krypcie rodu Raczyńskich. Mamy nadzieję, że tego typu wydarzenia stają się częścią tak ważnej dla młodzieży edukacji z zakresu otaczającej nas przyrody oraz form jej ochrony.

  czytaj więcej »