Pożegnanie…

img_1346_kopiowanie

Wczoraj, we wtorek 2 lutego, w święto Matki Boskiej Gromnicznej, ok. godziny 9:00 czasu polskiego, po długiej i ciężkiej chorobie umarła w Londynie w wieku ponad 82 lat śp. Wanda z Raczyńskich Dembińska, najstarsza córka prezydenta RP na uchodźstwie Edwarda Raczyńskiego, fundatora Fundacji Raczyńskich i śp. Cecylii z Jaroszyńskich.

 Śp. Wanda Dembińska była wdową po śp. rotmistrzu Ryszardzie Dembińskim, prezesie Instytutu Polskiego w Londynie.

 Pani Dembińska, mimo że całe życie spędziła na emigracji w Anglii, była wielką polską patriotką, przejętą losem kraju i swojej małej ojczyzny, która była Jej ojcowizną – Rogalinem. Z troską spoglądała w przyszłość Europy.

 Prawdziwa dama ze światowym obyciem wielką mądrość życiową wyniosła z domu rodzinnego i czerpała z kontaktów z ludźmi. Była ciekawa świata i ludzi, których traktowała zawsze z szacunkiem i sympatią. Miała szczęście znać wiele wybitnych osobistości polskich XX wieku i przez to była prawdziwym świadkiem historii. Pełna humoru i radości życia z hartem godnym podziwu znosiła ciężką, nieuleczalną chorobę. Sił dodawała Jej głęboka i żarliwa wiara w Boga. Pochowana zostanie obok swoich męża i ojca w krypcie rodowej kościoła parafialnego w Rogalinie.

 Śp. pani Wanda Dembińska na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Panie świeć nad Jej duszą!