Msza Hubertowska i koncert francuskiej muzyki myśliwskiej

W niedzielę 19 października br. Fundacja im. Raczyńskich przy Muzeum Narodowym w Poznaniu i Majątek Rogalin organizują mszę świętą Hubertowską oraz koncert starej francuskiej muzyki myśliwskiej. Oprawę muzyczną, nawiązującą do patrona myśliwych i jeźdźców, wykonają zespoły –„Trompes de Pologne” działający pod patronatem Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie oraz Zespół Trębaczy Myśliwskich „Babrzysko” przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu. Zespoły prezentują oryginalną muzykę wielkich, konnych polowań.Poszczególne utwory będą przeplatane komentarzem na temat historii muzyki myśliwskiej oraz prezentacją instrumentów i sygnałów myśliwskich. Francuska muzyka myśliwska ma swoją specyficzną manierę w brzmieniu oraz rytmice. W Polsce jest mało znana, jednak zawsze robi duże wrażenie. Trębacze grają tyłem do słuchaczy…

Imprezę rozpoczyna msza Hubertowska odprawiana o godz.11.30 w kościele p.w.św. Marcelina w Rogalinie (kaplica – mauzoleum). Następnie, o godzinie 14.00 na terenie folwarku w Rogalinie odbędzie się koncert. W ramach imprezy, poza mszą myśliwską oraz koncertem muzyki par force, planujemy rozmowy o ptakach łowczych z udziałem sokolników, a także prezentację psów myśliwskich różnych ras.

Poniżej kilka praktycznych wskazówek:

Proszę przygotować się na ewentualną złą pogodę, koncert odbędzie się na wolnym powietrzu.

Dobrze zabrać ze sobą coś do siedzenia.

Mile widziani uczestnicy z psami, najlepiej ras myśliwskich (koniecznie na smyczach!).

Na miejscu będzie można zakupić ciepły posiłek oraz napoje.

Wstęp wolny.

W dzień koncertu wjazd autami na podwórze będzie niemożliwy. Proszę parkować na wyznaczonych parkingach lub na poboczach dróg i alej.