Apel do zmotoryzowanych

SONY DSC

Majątek Rogalin uprzejmie przypomina, że wjazd pojazdami motorowymi na teren Łęgów Rogalińskich jest zabroniony. Oprócz zakazu wjazdu samochodami, motorami, quadami, obowiązuje zakaz palenia ognisk, grillowania, śmiecenia i hałasowania.

Majątek Rogalin uprzejmie przypomina, że wjazd pojazdami motorowymi na teren Łęgów Rogalińskich jest zabroniony. Oprócz zakazu wjazdu samochodami, motorami, quadami, obowiązuje także zakaz palenia ognisk, grillowania, śmiecenia i hałasowania.

Majątek Rogalin i Fundacja im. Raczyńskich przy Muzeum Narodowym w Poznaniu do swych podstawowych celów zaliczają ochronę przyrody i krajobrazu. Łęgi Rogalińskie – obszar nadwarciańskich łąk i pastwisk – jest wyjątkowym w skali Europy skupiskiem starych, pomnikowych dębów. Łęgi Rogalińskie znajdują się pod pięcioma prawnymi formami ochrony przyrody. Ponadto są wiecznie trwałym plenerem dla fotografików, których tematem prac jest naturalne ich piękno oraz nienaruszony krajobraz. To miejsce przychylne wędkarzom, stroniącym od hałasu spacerowiczom, a także jeźdźcom przemierzającym wierzchem nadwarciańskie błonie. Cieszymy się, iż Łęgi Rogalińskie odwiedzane są przez turystów, pozostaje tylko kwestia troski o wspólne dobro i szacunek dla tego miejsca.

Parking znajduje się wzdłuż alei łączącej pałac z kaplicą (tzw. Droga Karolowa). Można także parkować przy folwarku Majątek Rogalin. Kolejny parking istnieje przy kościele w Rogalinku. Nie wolno wjeżdżać ani parkować w parku pałacowym i na terenie przylegającym do budynków starej gorzelni.

Zachęcamy do pieszych wędrówek!