• oprowadzanie po majątku
  • organizacja imprez
  • wynajem spichlerza
  • pensjonat dla koni
  • nauka jazdy konnej
  • uprawa ziemi
  • hodowla owiec
  • dostawa wody
  • pszczelarstwo
  • pamiątki

oferta wycieczki jednodniowej dla szkoły podstawowej

oferta wycieczki jednodniowej dla szkoły podstawowej

Spędzanie czasu

Witamy w rogalinie!

Propozycje dla grup zorganizowanych

Oprowadzanie po majątku

Zapraszamy serdecznie

Wynajem spichlerza

Majątek Rogalin zajmuje się również organizacją imprez w zabytkowym spichlerzu na terenie folwarku w Rogalinie. Dysponujemy dwiema salami z liczbą ponad 100 miejsc siedzących. Istnieje możliwość wynajmu spichlerza, jak również zamówienia obsługi imprezy. Polecamy tradycyjną jagnięcinę z kaszą oraz smaczne regionalne wypieki. Ponadto współpracujemy z firmą cateringową, a także udostępniamy miejsce na ognisko czy grilla. Zachowane, oryginalne wnętrze obiektu nadaje niepowtarzalny klimat każdemu rodzajowi odbywających się u nas spotkań.
Spichlerz znajduje się na terenie majątku ziemskiego, do którego zwiedzania zachęcamy. Można tu zobaczyć zabytkowe stajnie, tradycyjnie wypasane stado owiec czy odbyć spacer do imponujących śródpolnych dębów. Wszystko to w otulinie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego, w bezpośrednim sąsiedztwie zespołu pałacowo – parkowego i Łęgów Rogalińskich.
Ofertę ustalamy indywidualnie do potrzeb klienta.

Witamy w rogalinie!

Propozycje dla osób indywidulanych

Nauka jazdy konnej

Zapraszamy serdecznie na lekcje jazdy konnej, tel. 504 177 133.

Pensjonat dla koni

Majątek Rogalin ma dwie duże folwarczne stajnie z dobrym klimatem. Na konie prywatne czekają obszerne, wyposażone w automatyczne poidła, boksy ok. 12 m kw. Podajemy paszę wyłącznie własnej produkcji. Dysponujemy licznymi miejscami do jazdy konnej, placem maneżowym oraz wspaniałymi terenami o powierzchni 600 ha.

W gospodarstwie utrzymuje się konie zarówno własne, jak i prywatne.

Nasze produkty

UPRAWA ZIEMI

Majątek Rogalin zajmuje się produkcją roślinną, głównie zbóż, rzepaku i buraków cukrowych. Hoduje owce i konie. Zaopatruje w wodę okoliczne wsie. Rolnictwo nie jest jednak celem samym w sobie. Za jego pomocą utrzymywany jest odwieczny, rolniczy i wiejski charakter tego pięknego miejsca. Jego przyroda i krajobraz obfitują w stare pomnikowe dęby oraz aleje i zadrzewienia śródpolne, pełne rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Rolnictwo nigdzie nie jest łatwym zajęciem. W Rogalinie, z częstymi suszami i słabymi, piaszczystymi, kamienistymi glebami, jest sporym wyzwaniem. 

Majątek Rogalin z pasją prowadzi tę działalność, aby utrzymać dla przyszłych pokoleń to nadzwyczajne i niepowtarzalne miejsce. Przez sąsiedztwo Poznania tak bardzo narażone na urbanizację. Tu wciąż można napawać oczy wyjątkowymi widokami. Zaledwie 17 km od centrum wielkiego miasta spotyka się orła bielika, kanię rudą, bociana czarnego, wydrę czy pięknego, chronionego chrząszcza kozioroga dębosza. A wszystko to w krajobrazie rozległych pól i łąk Majątku Rogalin.

HODOWLA OWIEC

Zadaniem rogalińskich owiec jest wyjeść roślinność na Łęgach Rogalińskich. W ten naturalny i ekstensywny sposób Majątek Rogalin utrzymuje tradycyjny krajobraz nadwarciański (ok. 200 ha) powstrzymując tym samym naturalną sukcesję roślin. W przeciwnym razie łęgi zarosłyby zupełnie. Nasze owce zgryzają samosiewy i jednocześnie nawożą łąki w sposób naturalny.

PSZCZELARSTWO

Łąki nadwarciańskie i lasy rogalińskie dostarczają wielu bogatych pożytków pszczelich. W Majątku Rogalin siejemy wiele rzepaku. Kwitnące na żółto duże pola to nie tylko czysta produkcja nastawiona na zysk. To niesamowite doznania: zapach i zapierające dech w piersiach widoki. To także raj dla pszczół. Z ich pracy w rzepaku rolnik wyciąga wymierne korzyści. Podobno obecność pasiek zwiększa plon ziarna rzepaku o 25%, a to oznacza zwyżkę przychodu z hektara o ponad 1000 zł. Dlatego też oprócz „naszych”, miejscowych i okolicznych pszczelarzy chętnie przyjmujemy pasieki wędrowne, przywożone i ustawiane na naszych uprawach. Oprócz miodu rzepakowego pszczoły w Rogalinie mają dosyć pożytków z kwitnących licznych akacji, posadzonych przez Raczyńskich w alejach w XIX wieku. Po akacjach kwitną liczne lipy. Zdarza się także miód spadziowy z alejowych klonów oraz ciekawe miody mieszane.

W najbliższej przyszłości Majątek zamierza stworzyć z myślą o pszczołach i innych owadach poletka roślin miododajnych.

Dostawa wody

Rogalin dosłownie stoi na wodzie – głębinowej. Ok. 60 m pod powierzchnią ziemi, w poziomie zwanym Wielkopolską Doliną Kopalną, znajdują się zasoby doskonałej wody. Ujmowane w Rogalinie za pomocą stacji uzdatniania wody tłoczone są przez wodociąg zakładowy i wiejski do 1000 gospodarstw domowych i rolnych w Rogalinie i sąsiednich wsiach: Rogalinku, Sasinowie, Świątnikach, Mleczewie i Radzewicach.

PAMIĄTKI

Przedstawiamy pamiątki związane z Rogalinem, majątkiem i rodziną Raczyńskich. Wszystkie dostępne są w siedzibie naszej firmy oraz w sklepie muzealnym Pałacu w Rogalinie. Są to: filiżanka z najwyższej jakości chodzieskiej porcelany, medal pamiątkowy, magnes, brelok oraz otwieracz do butelek i pocztówki.

Oferta dla szkół

Oferta wycieczki jednodniowej dla szkoły podstawowej

Zapraszamy do odwiedzin historycznego majątku ziemskiego oraz folwarku na terenie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. Proponujemy lekcję historii o funkcjonowaniu zabytkowego, tradycyjnie zarządzanego majątku ziemskiego należącego od połowy XVIIIw. do rodziny Raczyńskich. Majątek Rogalin to miejsce, w którym zatrzymał się czas i które w niezmienionym niemalże układzie przetrwało do czasów obecnych.

Można zobaczyć wiekowe dęby śródpolne i poznać niezwykłą ich historię, dowiedzieć się jak funkcjonuje gospodarstwo rolne, obejrzeć tradycyjny wypas naszego stada owiec oraz hodowlę tutejszych koni, odbyć spacer po Łęgach Rogalińskich i wiele innych.

Szczegóły oferty ustalamy indywidualnie, w zależności od liczebności grup oraz planowanych godzin pobytu. Istnieje możliwość przeprowadzenia prezentacji multimedialnej w zabytkowym spichlerzu, spożycia tam posiłku lub zamówienia usługi gastronomicznej. Udostępniamy również miejsce na ognisko czy grilla.

Tel. kontaktowy 504 177 133

NOCLEGI

Miło nam poinformować, że z początkiem tegorocznego sezonu naszą ofertę poszerzyliśmy o możliwość noclegu na terenie majątku w Rogalinie. Wszelkie informacje dotyczące wynajmu mieszkań dostępne są pod nr 504 177 133. Zapraszamy